Stankoviq: Serbia nuk do ta njohë Kosovën

14:54 | 9 Mars 2015

Këshilltarja e presidentit të Serbisë, Stanislava Pak Stankoviq ka deklaruar se Serbia është shumë afër përfundimit të platformës për Kosovën dhe se Serbia nuk do ta njohë shtetin e Kosovës.

Ajo ka akuzuar qeverinë e Kosovës se nuk ka bërë asgjë për formimin e komunave serbe.

Në pyetjen e gazetarëve nëse Serbia do të duhet ta njohë Kosovën në mënyrë që të hyjë në BE, ajo ka deklaruar se Serbia asnjëherë nuk do ta bëjë këtë.

Shpërndaje në rrjete sociale