Shembet Kalaja e Prizrenit

20:13 | 11 Mars 2015

Për shkak të shirave të pandërprerë është shembur ana veriore e Kalasë së Prizrenit.

Policia e këtij qyteti bën apel për vizitorët që të kenë kujdes gjatë vizitës së Kalasë për shkak se ekziston rreziku se mund të lëndohen.

Samir Hoxha drejtor i Trashëgimisë Kulturore në Prizren tha për RTK-në se e kanë evidentuar problemin dhe kanë kërkuar nga organet qendrore që të intervenojnë.

Shpërndaje në rrjete sociale