Safete Hadergjonaj: Vjosa Osmani inspirohet nga të vdekurit

13:29 | 13 Shkurt 2020

Ish deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Safete Hadergjonaj përmes një postimi në facebook ka shkruar se kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani inspirohet nga te vdekurit.

Ajo më tej ka shtuar se Osmani asnjëherë nuk ka bërë punë në interes të shtetit dhe është ngritur duke fyer e sha njerëz, shkruan arbresh.info.

Më poshtë mund të gjeni të plotë postimin e saj.

Kujtojmë që në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës në shenjë revolte deputeti PDK-së ka vendosur, Mergim Lushtaku ka vendosur fotografinë e presidentit, Hashim Thaçi mbrapa ulëses së kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani.

Kjo pasi kjo e fundit me të marrë mandatit ka larguar fotografinë e Thaçit nga zyra e saj duke e zëvendësuar me fotografinë e ish-presidentit, Ibrahim Rugova./arbresh.info/

 

PDK e vendos në Kuvend fotografinë e Hashim Thaçit

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara