Ridvan Berisha a me LDK-në, a me PDK-në?

21:14 | 10 Shtator 2021

Gazetari shqiptar, Ridvan Berisha ka ironizuar me Lëvizjen Vetëvendosje(LVV) dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK), përmes një postimi në faqen e tij Facebook.

Ai ka postuar një fotografi me kandidaten e vetme grua për kryetare në komunën e Gjilanit, Leonora Morina-Binjaku, duke potencuar se kishte frikë të ulej në një tavolinë me të nga frika se mund t’ia marrin inatin LVV apo edhe LDK.

“I nxuna rastesisht, nuk guxova me u ule n’tavoline, mendova mos po ma merr inati LVV apo LDK???, kandidatja e vetme grua per kryetare te Gjilanit, eshte nga PDK, znj Leonora Morina Bunjaku. Liria ka emer, demokraci e pluralizem?!”, ka shkruar Berisha.