Google ADS

Rama: Trimëria e Zahir Pajazitit e shokëve të tij të luftës na obligon të ruajmë lirinë e fituar me gjak

11:45 | 11 Qershor 2024
E.G

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka bërë homazhe te statuja e heroit të kombit, Zahir Pajaziti.

Me anë të një postimi në Facebook, ai tha se trimëria e Zahirit e shokëve të tij të luftës na obligon të ruajmë lirinë e fituar me gjak, dhe të punojmë pandërprerë për forcimin e shtetit tonë, shkruan Arbresh.info.

“Heronjtë janë frymëzim për solidaritet e unitet në liri. Vepra e heroit të kombit, Zahir Pajaziti, është e tillë, është simbol i Çlirimit të Kryeqytetit. Trimëria e Zahirit e shokëve të tij të luftës na obligon të ruajmë lirinë e fituar me gjak, dhe të punojmë pandërprerë për forcimin e shtetit tonë. Lavdi heronjve dhe dëshmorëve tanë!”, ka shkruar ai./Arbresh.info/