Qeveria miraton Projektligjin për Fondin Sovran

12:14 | 7 Qershor 2023

Qeveria ka miratuar Projektligjin për Fondin Sovran të Republikës së Kosovës.

Në miratimin e këtij projektligji, kryeministri i vendit, Albin Kurti tha se ky është një ndër vendimet më të rëndësishme që qeveria e tij ka marrë dhe është një hap i madh drejt zhvillimit ekonomik të vendit, raporton Arbresh.info.

Fondi Sovran ka qenë një ndër premtimet kryesore të Kurtit në fushatën elektorale para se të vinte në pushtet.

Shpërndaje në rrjete sociale