Qeveria mban mbledhje, vendos për masat e reja anti- Covid

16:56 | 18 Prill 2021

Qeveria e Kosovës do të mbaj mbledhje sot në orën 19:00 ku pritet të bëj publike masat e reja anti- Covid.

19:00 Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë)” thuhet në njoftimin e qeverisë.

Qeveria kishte miratuar masat Anti-Covid më 5 prill, masa këto të cilat kanë hyrë në fuqi nga data 7 prill dhe janë të vlefshme deri më 18 prill.

Nga kjo mbledhje pritet që të hapet sektori i gastronimisë dhe orari i lëvizjes të shtyhet deri në orën 22:30./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara