Pritje e maltretim për qytetarët në kufijtë ndërmjet dy shteteve, Kosovë-Shqipëri

13:52 | 5 Dhjetor 2021

Qytetarët e Kosovës të cilët kanë qenë në Shqipëri, po ballafaqohen me pritje të gjata në kufi për të hyrë në Kosovë.

Edhe pse nuk është sezoni turistik të dielen sipas fotografive që ka siguruar arbresh.info janë parë kolona të pritjes.

Kjo ka irrituar qytetarët të cilët pothuajse sa herë që marrin rrugën Kosovë-Shqipëri dhe anasjelltas përballen me probleme të tilla.

Kujtojmë se gjatë sezonit të verës qytetarët e Kosovës që shkojnë në Shqipëri ballafaqohen me prite të gjata në kufi, ata po ashtu janë të detyruar të paguajnë edhe taksën e rrugës për çdo hyrje dalje./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara