Prishtinë/ Burri rrah gruan

11:08 | 11 Qershor 2021

Për 24 orë janë raportuar tri raste të dhunës në familje në Policinë e Kosovës.

Në raportin e Policisë bëhet  ditur se dy raste të tilla kanë ndodhur në Prishtinë dhe një në Lipjan, raporton arbresh.info.

Njoftimi i plotë:

DHUNË FAMILJARE

  • Prishtinë, 10.06.2021 – 03:30. Viktima femër kosovare ka raportuar se pas një mosmarrëveshje, është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull kosovar. Palët kanë pranuar trajtim mjekësor dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit, i dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje.
  • Lipjan, 10.06.2021 – 17:00. Ankuesja femër kosovare ka informuar se pas një mosmarrëveshje, bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull kosovar i ka thyer telefonin dhe kërcënuar me fjalë. Nuk raportohet për të lënduar. I dyshuari gjendet në arrati. Rasti duke u hetuar nga njësitë relavante.
  • Prishtinë, 09.06.2021 – 12:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që kishte ushtruar dhunë psikike ndaj bashkëshortes dhe të birit të tij kosovarë. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara