Google ADS

Policia konfiskon rreth 20 metra kub dru në Podujevë

22:02 | 27 Maj 2024
E.G

Patrulla kufitare e Stacionit Policor për Mbikëqyrje të Kufirit në Keçekollë në fshatin Metergovc, të komunës së Podujevës sot ka hasur në një sasi prej njëzet metra kub dru.

Në njoftimin e Policisë së Kosovës, drunjtë ishin të llojeve ahu dhe pishë, shkruan Arbresh.info.

“Në vendngjarje kanë dalë zyrtarë të APK-së, përderisa me autorizim të Prokurorit të Shtetit, është iniciuar rasti “Kontrabandë me mallra”, malli i kontrabanduar është dërguar në terminal doganor, përderisa rasti vazhdon të hetohet”, thuhet mes të tjerash në njoftim./Arbresh.info/