Policia arreston një person në Prishtinë, dyshohet për kanosje dhe fajde

14:41 | 8 Dhjetor 2022

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Prishtinë të dyshuar për veprat Kanosje dhe fajde– Sekuestrohet një armë zjarri

Sipas policisë gjatë ditës së djeshme rreth orës 18:00, është raportuar për një rast Kanosje në stacionin policor jugu në Prishtinë.

Menjëherë pas raportimit policia ka filluar trajtimin e informacioneve si dhe ka ndërmarrë veprimet e nevojshme operativo-hetimore që kanë rezultuar me identifikimin dhe arrestimin e të dyshuarit;

A.O, mashkull 22 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës,

i cili mbrëmë rreth orës 22:00, është intervistuar nga ana e policisë dhe me urdhër të prokurorit të shtetit i njëjti  është dërguar në mbajtje.

Personit të dyshuat policia i ka sekuestruar:

–  një armë zjarri TT,

– një karikator,

– një thikë si dhe

–  shtatë fishekë.

Hetuesit policor në koordinim me institucionet, përkatëse kanë kryer edhe procedurat rreth tri urdhëresave të gjykatës, që i dyshuari i ka për vepra të tjera.

Shpërndaje në rrjete sociale