Google ADS

“Philip Morris” së shpejti në treg me cigare marihuane (FOTO)

16:19 | 4 Mars 2015

Kompania “Philip Morris”, prodhuesja më e madhe në botë i cigareve njoftoi vitin e shkuar se do të prodhojë cigare marijuane, kjo falë edhe legalizimit të kësaj bime në dy shtete të Amerikës.

Paketat do të jenë në dispozicion në pikat e licencuara për shitjen e marijuanës në shtetin e Kolorados dhe Uashington, të cilat e kanë legalizuar kultivimin dhe përdorimin e marijuanës për nevoja mjekësore dhe deri në një masë të caktuar.

Shpërndaje në rrjete sociale