Parashikimi i motit për këtë vikend

22:17 | 27 Janar 2023

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbizotëroj në Kosovës gjatë dy ditëve të ardhshme.

Sipas IHMK-së, të shtunën parashihet të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me fjolla të dobëta bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 0 deri 2 gradë Celsius.

Ndërsa të dielën sipas IHMK-së moti do të jetë kryesisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -1 deri 1 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale