Pacolli takon Isabelle Moret: Zvicra është një partner kyç i Kosovës që është shtëpia e diasporës sonë më të madhe

19:46 | 10 Nëntor 2020

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli ka takuar sot Presidenten e Këshillit Kombëtar të Zvicrës, Isabelle Moret, e cila gjendet në Kosovë për një vizitë zyrtare, raporton arbresh.info.

Pacolli përmes një postimi në Facebook ka shkruar se Zvicra është një partner kyç i Kosovës që është shtëpia e diasporës sonë më të madhe.

“ Ne do të punojmë për të promovuar më shumë marrëdhënie ekonomike dhe tregtare dhe për të zgjeruar miqësinë tonë. Zvicra ishte ndër vendet e para që mbështeti pavarësinë e Kosovës”, ka shkruar Pacolli.

Postimi i tij i plotë:

Sot zhvillova një takim të mrekullueshëm me Isabelle Moret, Presidenten e Këshillit Kombëtar të Zvicrës, gjatë vizitës së saj në Kosovë. Zvicra është një partner kyç i Kosovës që është shtëpia e diasporës sonë më të madhe. Ne do të punojmë për të promovuar më shumë marrëdhënie ekonomike dhe tregtare dhe për të zgjeruar miqësinë tonë. Zvicra ishte ndër vendet e para që mbështeti pavarësinë e Kosovës.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara