Pacolli: Calme Rey ishte e para që kishte thënë se Kosova duhet të jetë e pavarur

22:03 | 4 Gusht 2017

Kreu i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, përmes një postimi në Facebook ka përshëndetur nderimin që Komuna e Vitisë i ka bërë ish presidentes të Konfederatës Helvetike, Micheline Calme Rey.

Postimi i plotë i Pacollit:  

Ish Presidentja e Konfederatës Helvetike në Kosovë…

Shumë e vlersoj veprimin e nderimit që Komuna e Vitisë i ka bërë ish Presidentes të Konfederatës Helvetike, Micheline Calme Rey, një grua zonjë që ka bërë shumë për Kosovën. Në fakt, gjithë Zvicra ka bërë shumë për popullin tonë dhe ne duhet t’i jemi mirënjohës!  Calme Rey ishte e para apsolute (nga faktori ndërkombëtarë) që kishte thënë se Kosova duhët të jet e pavarur.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara