Osmani uron Pavarësinë e Malit të Zi: Partneriteti ynë është i rrënjosur në vlerat e përbashkëta

20:49 | 21 Maj 2023

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar homologun e saj, Jakov Milatoviq, me rastin e Ditës së Pavarësisë së Malit të Zi.

Osmani, përmes një postimi në rrjetin social Twitter, theksoi se të dyja vendet ndajnë të njëjtat vlera perëndimore.

“Dy vendet tona janë bashkuar përmes lidhjeve të forta mes njerëzve. Ne kemi krijuar një partneritet të gjatë që është i rrënjosur në vlerat e përbashkëta dhe i forcuar nga vendosmëria jonë për t’iu bashkuar familjes euro-atlantike”, shkroi Osmani./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale