Osmani, Kurti e Gërvalla sot bëjnë homazhe te shtatorja e heroit “Zahir Pajaziti”

07:26 | 31 Janar 2023

Presidentja e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti dhe zv.kryeministrja Donika Gërvalla gjatë ditës së sotme do të bëjnë homazhe te shtatorja e heroit “Zahir Pajaziti”, në 26-vjetorin e rënies së heronjve Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha.

Homazhet fillojnë nga ora Sheshi 09:00 te shtatorja e “Zahir Pajaziti”, Prishtinë.

KujtojmëZahir Pajaziti u vra bashkë me Hakif Zejnullahun dhe Edmond Hoxhën, më 31 janar të vitit 1997 në Pestovë të Vushtrrisë./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale