Google ADS

Osmani dhe Begaj nderojnë 1133 fëmijët e vrarë gjatë luftës në Kosovë

20:19 | 12 Qershor 2024
E.H

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani bashkë me presidentin e Shqipërisë, Bajram Begajn kanë nderuar fëmijët e vrarë gjatë luftës së fundit në Kosovës.

Për këtë rast, Osmani tha se liria nuk do të ketë kuptim pa drejtësinë për 1133 fëmijët e vrarë.

“Liria nuk do të ketë kuptim pa drejtësi për 1133 fëmijët e vrarë gjatë luftës së fundit në Kosovë, të cilëve iu pre jeta, ende pa e nisur mirë! Në Ditën e Çlirimit, bashkë me Presidentin Begaj, nderuam kujtimin për ta”, shkroi Osmani në Facebook./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme