Google ADS

Një i vdekur dhe dy të lënduar rëndë, nga goditja e trenit

19:09 | 11 Shkurt 2015

Treni ka goditur nj kamionetë në të cilën gjendeshin tre persona.Njëri person ka vdekur ndërsa dy të tjerët kanë pësuar lëndime të rënda.

Kështu raporton TV Dukagjini, duke theksuar se njëri prej të lënduarve është nisur drejtë QKUK-së, ndërsa nuk bëhet i ditur vendi dhe shkaqet e aksidentit.

Në vend të ngjarjes kanë dalur policia, zjarrfikësit, ekipet mjekësore si dhe përfaqësuesit e Prokurorisë së shtetit.

Sipas burimeve policore, personat e ndodhur në kamionetë, janë të gjithë shtetas të Shqipërisë.

Shpërndaje në rrjete sociale