Google ADS

Nesër zbulohet obelisku i Bunkerit të Radios “Kosova e lirë”

22:39 | 20 Qershor 2024
E.G

Nesër do të zbulohet OBELISKU i Bunkerit të Radios “Kosova e lirë”.

Zbulimi do të bëhet në ora 13:00, në majen e lartë të malit Pallanik, në fshatin Berishë, shkruan Arbresh.info.

“Me rastin e 25 vjetorit të çlirimit të Kosovës nga barbaria serbe , dhe 25 vjetorin e përfundimit të suksesshëm të transmetimit të programeve të Radios “Kosova e lirë”(21 qershor 1999), ju ftojmë të merrni pjesë në zbulimin e OBELISKUT të Bunkerit të Radios “Kosova e lirë”, më 21 qershor 2024, në ora 13:00, në majen e lartë të malit Pallanik, në fshatin Berishë.”, thuhet në njoftim.

“Me këtë rast, do të mbahet një program kulturo – artistik me këngë të bukura shqipe.”, thuhet në njoftim./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale