Moti sot, me riga shiu dhe shkarkime rrufesh

07:45 | 10 Qershor 2021

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) njofton se gjatë ditës së sotme vendi do të përfshihet nga vranësirat e dendura të cilat parashihen të përcjellën me riga shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 25-26 gradë Celsius.

“Të enjten priten kushte tjera meteorologjike, pasi që vendi ynë do të përfshihet nga vranësirat e dendura të cilat parashihen të përcjellën me riga shiu dhe shkarkime rrufesh. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-26 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-7m/s”, njofton IHMK.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara