Mogherini pret rezultate pozitive nga dialogu

18:28 | 9 Shkurt 2015

Shefja e politikës së jashtme të BE-së, Federica Mogherini, e ka cilësuar si të rëndësishëm rifillimin e dialogut midis Prishtinës dhe Beogradit.

Në një deklaratë të dhënë për gazetarët në Bruksel, ajo ka shfaqur shpresën për rezultate pozitive nga këto takime.

Kryeministri i Kosovës dhe ai i Serbisë, do të takohen sonte në Bruksel, me praninë edhe të Federica Mogherinit.

Më herët, zëdhënësja e Mogherinit, Maja Kocijançiq, ka deklaruar se temë e diskutimit pritet të jetë zbatimi i marrëveshjeve të arritura deri më tani dhe hapat e ardhshëm të bisedimeve.

Shpërndaje në rrjete sociale