Google ADS

MKRS mban konferencë lidhur me koncertet e organizuara për Ditën e Çlirimit të Kosovës

07:15 | 7 Qershor 2024
K.B

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit sot do të organizojë konferencë për media në lidhje me tre koncertet e organizuara për nder të Ditës së Çlirimit të Kosovës.

Sipas njoftimit në konferencë do të prezantohen:

– Koncerti ”Shkurte Fejza – 50 vjet, Zëri i Kombit,

– Koncerti i Filharmonisë së Kosovës me Derrick May, Francesco Tristano dhe Dzijan Emin,

– Koncerti për nder të Ditës së Çlirimit në Sheshin Zahir Pajaziti.

Konferenca mbahet në Sallën e Madhe të Pallatit të Rinisë dhe Sporteve (salla e djegur), të premten me 7 qershor 2024, në ora 17:00./Arbresh.info/