Miratohet nisma që mundëson financimin shtesë prej 15 milionë eurosh për COVID-19

16:15 | 8 Qershor 2021

Qeveria ka miratuar nismën për negocim të Marrëveshjes për Financim të Projektit Emergjent të Kosovës për Covid-19 mes Kosovës dhe Asociacionit Ndërkombëtar për Zhvillim që mundëson financim shtesë prej 15 milionë eurosh.

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati ka thënë se kjo është shumë shtesë për luftim të pandemisë. Kjo sipas tij, vjen si vazhdimësi e marrëveshjes bazë.

“Mjetet financiare do të destinohen si përgjigje e pandemisë”, ka thënë Murati./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara