Mblidhet LDK, përpilohet lista për deputetë

11:48 | 16 Janar 2021

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur.

Ata po diskutojnë për përbërjen e listës së kandidatëve për deputetë, raporton portali arbresh.info

Në orën 18:00 përfundon afati i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për dorëzimin e listave të kandidatëve.

Ndërkohë në listë me LDK-në do të jetë AKR dhe Partia Demokristiane e Kosovës.

Ndryshe fushata zgjedhore pritet të fillojë me 3 shkurt kurse zgjedhjet mbahen me 14 shkurt./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara