Google ADS

Arrin mbi 10 milion euro kostoja për sheshin e kishës "Shën Dimitri"

17:54 | 5 Mars 2015

Qyteti i Shkupit do të harxhojë shtesë edhe 318 mijë euro, me çka do të rregullohet hapësira përreth kishës dhe Muzeut të Hollokaustit në sheshin “Filipi Dytë”, transmeton “Lajmpress”.

Me ndërtimin e fundit, çmimi total i ndërtimit të hapësirës publike në kishën “Shën.Dimitri” u rrit në mbi 10 milionë euro./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale