Lista Serbe reagon pas arrestimit të serbit në veri: Qeveria Kurti ka qëllim të shkaktojë kaos

22:06 | 1 Prill 2023

Sot është arrestuar një serb në veri të Mitrovicës si i dyshuar për djegien e veturave me targa “RKS”.

Për këtë ka reaguar Lista Serbe e cila e ka quajtur si provokim këtë arrestim.

Ata kanë sulmuar Qeverinë Kurti, duke e akuzuar se qëllimi i tij është të shkaktojë kaos.

“Kohët e fundit, Prishtina në synimin e tij për të mashtruar opinionin shkon edhe një hap më tej, edhe në rastet kur serbët janë dëmtuar, ai si i dyshuar i arreston serbët në mënyrë të pajustifikueshme dhe tenton të sprapsë realitetin në terren duke fshehur fajtorët e vërtetë të sulmit ndaj serbëve dhe serbëve dhe serbëve. prona serbe”, thuhet në reagim./Arbresh.info/

lexo edhe:

Arrestohet serbi i dyshuar që plagosi zyrtarët policorë dhe dogji veturat me targa RKS

Shpërndaje në rrjete sociale