Lëndohet një grua pas djegies së një banese në Fushë -Kosovë

18:33 | 14 Tetor 2021

Një grua është lënduar në Fushë -Kosovë, pasi një banesë është përfshirë nga zjarri.

Sipas Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur në rrugën “Besa Besë”, të këtij qyteti rreth orës 16:00

“Sot rreth orës 16:00, policia është njoftuar për një zjarr në një banesë, në rrugën “Besa Besë” në Fushë Kosovë.
Bazuar në të dhënat nga vendi i ngjarjes, një person (femër), është lënduar, dhe e njëjta është dërguar për trajtim mjekësor.
Zjarri është lokalizuar nga ana e zjarrfikësve, ndërkohë që policia ka nisur një hetim për sqarimin e rrethanave dhe shkaqeve të këtij rasti”, ka thënë për arbresh.info, Flora Ahmeti zëdhënësi e PK-së.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara