Kurti pret kryediplomatin çek në qeveri

15:16 | 29 Shtator 2022

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka takuar kryediplomatin e Çekisë, Jan Lipavsky, në qeveri.

Kryediplomati çek është duke zhvilluar vizitë zyrtare në Kosovë teksa deri tani është pritur nga presidentja, Vjosa Osmani dhe zëvendëskryeministri Besnik Bislimi.

Shpërndaje në rrjete sociale