Kurti nesër në Prizren për hapjen e Qendrës Kulturore Boshnjake

15:45 | 23 Shtator 2022

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me Zëvendëskryeministren për Çështje të Pakicave dhe të Drejtat e Njeriut, Emilija Redžepi, nesër marrin pjesë në hapjen solemne të Qendrës Kulturore Boshnjake, me rastin e festimit të Ditës Kombëtare të Boshnjakëve.

Hapja solemne do të bëhet në orën 14:00.

Kjo u bë e ditur përmes zyres së kryeministrit. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale