Google ADS

Konjufca bëri nderime në Kompleksin memorial në Gllogjan

15:45 | 24 Mars 2023

Me rastin e 25-vjetorit të Epopesë së Dukagjinit, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, bëri homazhe në Kompleksin memorial të varrezave “Dëshmorët e Kombit” në Gllogjan.

Në shenjë nderimi për dëshmorët, kryetari Konjufca vendosi lule pranë memorialit dhe po ashtu vizitoi Kullën-muze./arbresh.info/