Jashari i dorëzon detyrën Fadil Nurës, shtrëngim duarsh edhe me Sami Lushtakun

Lushtaku-Jashari
14:29 | 30 Nëntor 2021

Me një ceremoni të organizuar është bërë pranim-dorëzimi i detyrës së kryetarit të Komunës së Skenderajt, ku kryetari i deritanishëm, Bekim Jashari e ka prit kryetarin e ri,Fadil Nura.

Në një postim në llogarinë e tij në “Facebook”, kryetari që sot u betua, Nura, tha se “Pa marrë parasysh dallimet politike, mbi çështje të caktuara, prapëseprapë jemi të këtij vendi, ku secili e ka dëshirën të shoh Skenderajn të përparuar, thuhet në njoftimin e komunës.

Nura ka falënderuar Jasharin për ceremoninë e organizuar me rastin e pranim-dorëzimit të detyrës, dhe është shprehur i gatshëm për bashkëpunim. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara