Jankullovska: T’i kapim për fyti shqiptarët e Kumanovës me BDI-në!

16:35 | 6 Mars 2015

Jankullovska dëgjohet duke biseduar me Janakievskin lidhur me zgjedhjet lokale në Kumanovë, në një bisedë të publikuar sot nga Zaev. Ata bisedojnë se në bashkëpunim me BDI-në mund ta fitojnë Kumanovën.

“Duhet të bisedohet me BDI-në që shqiptarët të kapen për fyti që të mos dalin në zgjedhje”, dëgjohet duke thënë Jankullovska.

Siç është bërë e ditur ky skenar i VMRO-së dhe BDI-së dështoi në Kumanovë, por më vonë vlerësohet se pati sukses në zgjedhjet presidenciale kur BDI i ftoi shqiptarët të mos dalin në zgjedhje me çka u pamundësua fitorja e Pendarovskit kundër Zaevit. /albeu

Shpërndaje në rrjete sociale