Jahjaga dhe Mustafa: Homazhe tek varri i presidentit Rugova

12:14 | 17 Shkurt 2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe kryeministri Isa Mustafa me rastin e shtatë vjetorit të pavarësisë së Republikës së Kosovës kanë bërë homazhe tek varri i presidentit të ndjerë, Ibrahim Rugova.

Presidentja e vendit, Atifete Jahjaga deklaroi se po bëjnë nderime tek varri i presidentit historik, Ibrahim Rugova, ideatorit të pavarësisë së Kosovës.

Ndërsa kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa deklaroi se po bënin nderime për presidentin e parë të Republikës së Kosovës, Ibrahim Rugova, burrit që vuri themelet e shtetit.

Kryeministri deklaroi se Ibrahim Rugova ja kushtoi tërë jetën e tij shtetit të Kosovës. Dhe se vlerëson lartë veprën dhe kontributin e presidentit Rugova, vepër kjo që e motivon të punoj për një të ardhme më të mirë për qytetarët e Republikës së Kosovës

Homazhe ka bërë edhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, dhe personalitete tjera.

Shpërndaje në rrjete sociale