Google ADS

Ish-këshilltari viziton Hashim Thaçin në Hagë

14:47 | 23 Tetor 2021
Arditë Shkodra

Ish-këshilltari i Hashim Thaçit, Ismail Syla ka vizituar Thaçin në Dhomat e Specializuara në Hagë të Holandës.

Këtë e ka bërë të ditur vet Syla përmes një postimi në rrjetin social Facebook, transmeton arbresh.info

“Ndonëse, mbahet padrejtësisht dhe pa faj në paraburgim, biseduam për të gjitha temat jetësore, përpos burgut. Nga aty shihet edhe një dimension tjetër i lirisë së Kosovës, çmimi i çlirimit të saj dhe bërja e shtetit të Kosovës”, ka shkruar Syla.

Postimi i plotë:

Sot e vizitova Presidentin Thaçi në Hagë dhe u ndjeva mirë me fuqinë e lartë morale të tij. Ndonëse, mbahet padrejtësisht dhe pa faj në paraburgim, biseduam për të gjitha temat jetësore, përpos burgut. Nga aty shihet edhe një dimension tjetër i lirisë së Kosovës, çmimi i çlirimit të saj dhe bërja e shtetit të Kosovës. Shpreh bindjen dhe sigurinë që Presidenti Thaçi, ashtu siç doli faqebardhë në të gjitha fazat historike të Kosovës, do të del ngadhënjimëtar edhe përballë kësaj sfide!

Të ngjashme