Google ADS

Hoti uron Ramën për hapjen e bazës ajrore të NATO-s në Kuçovë: Rajoni është më i sigurt

18:44 | 4 Mars 2024
E.H

Ish-kryeministri i Kosovës njëherësh edhe deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti ka uruar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën dhe Qeverinë shqiptare për hapjen e bazës ajrore të NATO-s në Kuçovë.

Me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Hoti ka thënë se me këtë bazë, rajoni i Ballkanit është më i sigurt teksa shtoi se shqiptarët tani janë më të sigurt, përcjell Arbresh.info.

“Urime Qeverisë së Shqipërisë dhe Kryeministrit Edi Rama për hapjen e bazës së NATO-s në Kuçovë. Kjo është arritje e madhe pas anëtarësimit të Shqipërisë në NATO në vitin 2009. Me këtë bazë, rajoni i Ballkanit është më i sigurt. Gjithë shqiptarët, kudo që ndodhen, janë më të sigurt. Shqipëria po kontribuon në sigurinë rajonale dhe më gjerë”, ka thënë Hoti.

“Me padurim presim ditën kur flamuri i Kosovës do të valojë në selinë e NATO-s krahas vendeve të tjera anëtare”, u shpreh Hoti./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale