Haradinaj takon ambasadoren kroate, Marija Kapitanovic

12:26 | 22 Qershor 2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka takuar sot ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanovic, përcjellë arbresh.

“Sot takova ambasadoren e Republikës së Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanoviq, me të cilën bashkëbiseduam për procesin e zgjedhjeve dhe nevojën e krijimit të institucioneve të reja”, ka njoftuar Haradinaj.

Falënderova ambasadoren kroate për mbështetjen që shteti kroat vazhdon t’i japë Kosovës në procesin e integrimeve euro-atlantike si dhe përkushtimin tonë të përbashkët që marrëdhëniet tona të thellohen edhe më shumë në të gjitha fushat”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.