Haradinaj: Takimi me Duncan është ripërtrirje e marrëdhënieve me Mbretërinë e Bashkuar

14:42 | 8 Nëntor 2017

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ministrin britanik të Shtetit për Evropë dhe Amerikë në Zyrën e Jashtme dhe të Komonuelthit, Alan Duncan.

Kryeministri Haradinaj ka thënë se takimi me Duncan është ripërtrirje e marrëdhënieve me Mbretërinë e Bashkuar.

“Në korrik mbahet takimi i Londrës ku qëllimi i Kosovës është që në ketë takim Kosova të proklamojë rolin e saj në luftën kundër korrupsionit dhe në përspektivën tonë euroatlantike”, ka thëne ai, përcjell arbresh.info.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara