Grabitet me armë termocentrali Kosova A

23:58 | 14 Dhjetor 2019

Sonte në orët e mbrëmjes ka ndodh një grabitje me armë në termocentralin Kosova A.

Lajmin e ka konfirmuar zyrtari i Policisë për Informim, Bajram Krasniqi.

“Sot, më 14.12.2019, në ora 18:11, policia është njoftuar për një grabitje tek ‘Kosova A’-Obiliq”.

“Policia ka kontaktuar me ankuesin (arkatar) i cili deklaron se dy persona të maskuar dhe të armatosur njëri me revole dhe tjetrin me një thikë, e kanë sulmuar dhe i kanë grabitur 600 Euro”.

“Ankles ka pranuar tretman mjekësor. Policia ka iniciuar rastin”.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara