Erdogani pret Kurtin në një pallat në Stamboll

18:10 | 3 Shkurt 2023

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur në takim kryeministrin e vendit, Albin Kurti.

Takimi po mbahet në pallatin Vahdettin në Stamboll, ku të dy liderët pritet që do diskutojnë mbi marrëdhënien Kosovë-Turqi si dhe mundësitë për thellim të bashkëpunimit dypalësh, raporton mediumi turk, Anadolu.

Në agjendë do të jenë edhe pikëpamjet për çështjet rajonale dhe ndërkombëtare, në veçanti për Ballkanin.

Më pas, Erdogan dhe Kurti do të mbajnë një konferencë të përbashkët për media.

Shpërndaje në rrjete sociale