E konfirmon Jashari: Personat e infektuar me koronavirus janë nga Buroja, lagja Thaçi

01:10 | 12 Prill 2020

Kryetari i Komunës se Skënderajt, Bekim Jashari, ka konfimuar se dy rastet me koronavirus në Skënderaj janë nga fshati Buroj, lagja Thaçi.

Kështu bëri te ditur ai përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ku konfirmoi edhe një herë dy rastet e reja.

Postimi i plotë:

Të dashur qytetarë, bashkëvendas të komunës sonë Sapo u informova nga Ministria e Shëndetësisë që fatkeqësisht në komunën tonë kemi dy raste me COVID-19. Pacientët janë nga fshati Burojë, lagjia Thaçi, dhe janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive. Të dashur banorë të fshatit Burojë kërkoj nga ju që të mos lëvizni nga shtëpitë e juaja deri sa të marrim vendime si shtab emergjent për hapat e metutjeshëm. Të infektuarve ju uroj shërim të shpejtë! Të dashur qytetarë për çdo veprim do të informoheni me kohë! Ju lutem të qëndroni në shtëpi! Bashkë do t’ia dalim!.

Të dashur qytetarë, bashkëvendas të komunës sonë Sapo u informova nga Ministria e Shëndetësisë që fatkeqësisht në…

Publiée par Bekim Hamëz Jashari sur Samedi 11 avril 2020

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara