E bëjnë edhe këtë në Kosovë, substanca kancerogjene në shalqinj

11:54 | 30 Korrik 2018

Në muajt e verës fruti më i preferuar i kosovarëve është shalqiri. Por, asnjëherë qytetarët para se ta blejnë nuk e dinë se s’i do t’iu qëllojë ky frut. I mirë apo i keq, gjithçka mbetet të shihet pasi që të hapet shalqiri.

Por disa kultivues të shalqirit, po zgjedhin substanca të ndryshme në mënyrë që ta përshpejtojnë rritjen e këtij produkti. Po, vendosin nitrat për rritje të përshpejtuar të shalqirit, për t’i dhënë ngjyrë si dhe për ta mbajtur të freskët.

Gepostet von Blerim Gjeladini am Sonntag, 29. Juli 2018

Pra, frutat rriten më shpejtë dhe për këtë arsye shumë nga ne nuk i dimë pasojat e tyre , pasi nitratet duke u futur në trupin e njeriut, kthehet në substanca helmuese.

Kjo është vërtetuar nga Blerim Blerim Gjeladini i cili e ka matur masën e nitratit në një shalqi dhe sipas tij është afro 500 herë më shumë se sa është e lejuar normalisht,
E sipas njohësve, përdorimi i nitratit në produkte ushqimore mund të shkaktojë kancerin dhe diabetin.

Gepostet von Blerim Gjeladini am Sonntag, 29. Juli 2018

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara