Google ADS

Dita e dytë e Epopesë së UÇK-së

08:34 | 6 Mars 2015

Edhe sot do të vazhdon të mbahet dita e dytë e Epopesë së UÇK-së, me shumë organizime të ndryshme.

Duke filluar nga ora 09:30 do të bëhen homazhe pranë varrit të Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe varrezave të Familjes Jashari në kompleksin memorial “Adem Jashari” në Prekaz të Skenderajt, si dhe në të gjitha komplekset memoriale të dëshmorëve të UÇK-së në komunat e Republikës së Kosovës.

Në ora 18:00, po sot, në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë dhe Sporteve, në Prishtinë, do të mbahet Akademi përkujtimore kushtuar komandantit legjendar Adem Jashari, Familjes Jashari dhe gjithë dëshmorëve dhe të rënëve për liri.

Shpërndaje në rrjete sociale