Dezinfektohen dy Qendra të Mjekësisë Familjare në Prishtinë

17:25 | 28 Mars 2020

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti bëri të ditur se sot është bërë dezinfektimi i përgjithshëm i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare, Qendrës Mjekësore në Dardani dhe i autoambulancave të Qendrës për Mjekësi Urgjente.

Ahmeti theksoi se çdo hap i vogël është i rëndësishëm, transmeton Indeksonline.

I pari i Prishtinës nuk harroi të porositë qytetarët që të qëndrojnë në shtëpi.

Postimi i plotë i Shpend Ahmetit:

“Sot u bë desinfektimi i përgjithshëm i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare, Qendrës së Mjekësisë Familjare nr. 5 në lagjen Dardania dhe i autoambulancave të Qendrës për Mjekësi Urgjente. Çdo hap i vogël është i rëndësishëm. Nuk kemi kërkuar kurrë diçka më të lehtë nga ju. Për shëndetin tuaj dhe të afërmve tuaj ju lutemi që të rrini në shtëpi.

#Rrinshpi”

 

 

Lajmet më të lexuara