Çka po vjedhin kosovarët më së shumti në vendin e punës

10:21 | 26 Korrik 2017

Në pranga të policisë gjatë ditës së djeshme kanë përfunduar disa persona, pasi të njëjtit janë zënë duke vjedhur gjësende në kompanitë ku ata punonin.

Policia ka njoftuar se, në fshati Kovaqec të Kaçanikut, janë arrestuar katër të dyshuar meshkuj K-Shqiptarë, pasi që të njëjtit janë zënë duke vjedhur naftë nga makineria e firmës ndërtuese të rrugëve.

Njësiti policor në vendin e ngjarjes ka konfiskuar gjashtë bidonë me nga 25-30 litra derivate si dhe 8 bidonë të zbraztë po ashtu është konfiskuar edhe një Furgon në të cilin ishin 10 bidonë të zbraztë.

Me urdhër të prokurorit dy të dyshuar dërgohen në mbajtje ndërsa dy të dyshuarit të tjerë lirohen në procedurë të rregullt.

Ndërkohë, në fshati Prelez të Ferizajtj, anë arrestuar dy të dyshuar meshkuj K-Shqiptarë, pasi kanë vjedhur gjashtë shtylla të metalta nga të cilat kane nxjerr 33 kg bakër.

Me urdhër te prokurorit pas intervistimit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara