Çitaku për vërshimet: Fole ndonjë fjalë Presidente

13:28 | 20 Janar 2023

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku përmes një postimi në facebook ka reaguar në lidhje gjendjen alarmante të shumë banorëve të vendit të goditur nga vërshimet.

“Në një gjendje edhe ashtu të rënduar ekonomike për të gjithë qytetarët e Kosovës, banorët e Skenderajit, Mitrovicës, Klinës dhe Istogut u goditën edhe nga vërrshimet. Dëmet për familjet e zonave të prekura duken të jenë shumë të mëdha”, shkruan Çitaku.

Çitaku ka reaguar edhe për mosreagimin e presidentes të vendit lidhur me këtë situatë.

“Fole ndonjë fjalë Presidente. Qytetarë të Republikës sonë janë edhe ata”, shkruan Çitaku.
Poashtu ashtu ajo tha se shpresoj që institucionet të mobilizohen dhe banorët e zonave të prekura nga vërshimet të ndihmohen financiarisht. /arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale