Google ADS

Cikloni Anton pritet të godas edhe Kosovën

09:58 | 5 Mars 2015

Cikloni Anton (i emëruar nga Universiteti i Berlinit), pritet që të përfshijë vendet e Ballkanit, ndërsa edhe territori i Kosovës pritet të goditet nga ky ciklon.
Nga pamjet e fundit satelitore dhe hartat sinoptike, cikloni në fjalë ka filluar të mbledh energji mbi detin Tiren dhe në pjesë veriore e qendrore të Italisë dhe mbi rajonin tonë, po sjell të reshurat e para të shiut, e në disa pjesë të Kroacisë dhe Bosnjës edhe reshje të borës.

Gjatë ditës së nesërme cikloni do të vazhdojë të fuqizohet duke arritur vlera barike edhe nën 1000mb, ku do të zhvendoset më në juglindje duke sjellur edhe më tutje vranësira dhe të reshura mbi rajon, që në vende-vende do të jenë intensive, sidomos në Kroaci, Mal të Zi dhe Shqipëri.
E në Kosovë, në rrafshin e Dukagjinit është rikthyer bora.
10951984_1056342714392625_683634524_n

Gjithashtu në redaksi na kanë dërguar foto edhe nga fshati Lisock, në komunën e  Dardanës, ku shihet se fshati tashmë është mbuluar i tëri me borë
11008825_1056344931059070_1617778453_n

Edhe Prekazi mbulohet me borë.
11041384_1056346271058936_1311648060_n

Foto të tjera të qyteteve të mbuluara me borë po vazhdojnë të vijnë në redaksinë tonë.
Kësaj radhe, nga qyteti i Prizrenit.
11051911_1056355351058028_1182718969679275051_n

11018618_1056355431058020_5541234857890677914_n

Edhe Komuna e Gjakovës sot po duket ndryshe me borë.SAM_0435
SAM_0436

Shpërndaje në rrjete sociale