Google ADS

Begaj viziton Deçanin

07:20 | 23 Qershor 2024
K.B

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, do të vizitojë Deçanin.

Ai do të bëj homazhe në në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve në Gllogjan në orën 11:00.

Ndërsa nga ora 12:00, do të shpallet “Qytetar Nderi” i komunës së Deçanit.

Begaj do të  vizitoj edhe komunën e Junikut dhe Drenasin.

Gjatë kësaj vizite, presidenti Begaj, do të nderojë, ish-luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të rënë gjatë luftës./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme