Arrestohen dy persona për vrasjen e Boris Nemtsov

12:08 | 7 Mars 2015

Dy persona u arrestuan në hetimin për vrasjen e kreut të opozitës ruse Boris Nemtsov, njoftoi sot kreu i Shërbimit Federal për siguri Alexander Bortnikov, njoftuan mediat ruse.

Të dyshuarit janë identifikuar me emrat Anzor Kubašev dhe Zaur Dadajev, tha ai, duke shtuar se hetimi po vazhdonte, raportoi televizioni “Russia Today”.

Bortnikov tha për mediat ruse se presidenti rus Vladimir Putin është i njoftuar për këtë gjë.

Nemtsov u vra një javë më herët në qendër të Moskës, pranë Kremlinit, dy ditë para mitingut të madh që e përgaditi opozita./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale