Aksident trafiku në rrugën Podujevë-Merdare, tre persona të lënduar

16:54 | 26 Shkurt 2021

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në rrugën magjistrale Podujevë-Merdare.

Rastin e ka konfirmuar për arbresh.info zëdhënësja e Policisë Flora Ahmeti.

Ajo tha se si  pasojë e këtij aksidenti  tre persona janë lënduar dhe  të lënduarit janë dërguar për tretman mjekësor.

“Sot rreth orës 15:30 në magjistralen Podujevë-Merdare, ka ndodhur një aksident rrugor ku janë përfshirë dy automjete. Bazuar në të dhënat fillestare, si pasojë e aksidentit janë lënduar 3 persona”, ka thënë ajo.

/arbresh.info/

 

Lajmet më të lexuara